OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Texty a príspevky

 

 

Ahoj,vitaj na tejto nechtíkovej stránke.Verím,že sa ti moja práca zapáči a uvidíme sa v mojom štúdiu,kde sa rada postarám o tvoje ruky a nechtíky : )

 

Pestovaná,jemná,hebká a mäkká pokožka rúk a krásne nechty sú určite snom každej z nás. Žiaľ realita je často taká ,že nie každá má tú česť mať od prírody také ruky a nechty.Trápia nás nechty lámavé,suché,jemné a krehké (síce aj trošku podrastú ale stačí jemný náraz alebo často len bežná manipulácia a necht je nalomený či úplne zlomený) a pokožka na rukách a v okolí nechtov je vysušená,napnutá,citlivá.

 

Už ťa nebaví schovávať si ruky pri kontakte s ľuďmi,v práci,v banke,pri platení v obchode? či denné prelakovanie olúpaného laku ktorý na slabých,lámavých nechtoch nemá dlhú trvácnosť?

 

Riešení je niekoľko.Najskôr si stačí nájsť pre seba kúsok času a obrátiť sa na mňa.Viem, že v dnešnej uponáhľanej dobe,kedy máš na dennom programe veľa povinností to nieje ľahké.Ale dúfam ,že ti pomôže raz za čas si ,,ukradnúť" pre seba jednu-dve hodinky predstava svojich pekných nechtov,ošetrenej pokožky rúk a relax pri čajíku a jasmínových sviečkach :) Kľukne ma kontaktuj - telefón, mail, facebook alebo sa zastav v štúdiu osobne, pretože každá máme iný vkus.Vypočujem si ťa, pozriem a spoločne uvedieme tvoje požiadavky, predstavy do reality a zároveň posúdim či sa tvoje túžby budú k tvojmu typu rúk a nechtov hodiť.

 

 

                                                                               Vitaj u mňa :)

 

Základnou,dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou mojej práce je dezinfekcia ako rúk, tak i pomôcok, ktoré pri svojej práci používam.Vzhľadom na fakt, že nechtový dizajn a manikúra patria z hygienického hľadiska do kategórie epidemiologicky závažných činností, je u mňa v štúdiu samozrejmé antibakteriálne mydlo, jednorázové obrúsky na ruky,jednorázové rukavice, odsávačka prachu, zdravotne nezávadný materiál, dezinfekcia na ruky, dezinfekcia na používané nástroje a pomôcky.Takto je chránené moje i tvoje zdravie (často sa s klientkou na mne zasmejeme keď sa vystrojím rúškou na tvár (proti prachu z pilovaného materiálu),rukavice, celá v bielom a v ruke brúska na nechty - ako doktorka, zubárka, či budeme operovať? :) 

 

                                                               

                                                                   Možné príčiny poškodenia nechtov.

 

Poškodenie nechtov ovplyvňujú vnútorné i vonkajšie faktory.Každé ochorenie obehového systému znižuje zásobenie nechtov krvou, čím spôsobuje jeho nedostatočnú výživu.Medzi ďalšie zdravotné problémy, ktoré vplývajú na stav prírodných nechtov patria : poruchy metabolizmu,anémia,alergie,nesprávna strava- nedostatok minerálov (vápnik,železo,zinok,kremík) Takisto tehotenstvo či dlhodobý stres majú vplyv na kvalitu nechtov.

Z vonkajších príčin môže necht poškodiť  silný tlak alebo náraz na tvrdý predmet, kontakt s chemickými látkami-rozpúšťadlá, čistiace prostriedky, saponáty, savo..Nevhodné poveternostné podmienky- slnečné žiarenie, mráz a chlad nerobia dobre nechtom ani pokožke rúk.

Často si k nepeknému stavu nechtov a rúk dopomáhame aj nesprávnou či dokonca žiadnou starostlivosťou, okusovaním nechtov, trhaním záderov, nepoužívaním ochranných rukavíc pri upratovaní či práci v záhrade.

 

 

 

                                                Rozhodla si sa pre umelé predĺženie nechtíkov modelovaním? :)

 

Postupnosť a precíznosť práce si vyžaduje aj dávku trpezlivosti a kladný vzťah k tejto práci. Modelovanie nechtov je určitý druh umenia a toto krásne umenie sa potom pekne vyníma na tvojich rukách. Preto nedokonalá práca, rýchle modelovanie nekvalitným materiálom je vidieť na prvý pohľad a o trvanlivosti sa v  takomto prípade ani hovoriť nedá.

 

  Či budeš mať modelované nechtíky prvý krát, alebo si hrdou nositeľkou takejto úpravy,dovolím si spomenúť ti že systém predĺženia či spevnenia nechtov nie je odolný voči všetkým nárazom či prasknutiu a iba správne používanie a tvoje zaobchádzanie s nimi predlžuje ich trvanlivosť. Materiál, ktorý sa nanáša na prírodný necht je kvalitná a neagresívna hmota a je šetrná k ľudskému organizmu.

 Pri prvej návšteve odporúčam novým klientkám  tzv.prirodzenú dĺžku nechtov. Zodpovedá to približne 4-5 mm dĺžky voľného okraja - špičky nechtu. Zaručuje to dlhšiu trvanlivosť a spokojnosť so službou. Ak nie si zvyknutá na určitú dĺžku nechtov a zrazu ti ,,narastie" napr.2 cm necht, trošku ťažšie sa ti bude fungovať pár hodín či dní :) 

Nerob veci prirýchlo, tvoje pohyby rúk by mali byť elegantné.

 

.Predovšetkým si dávaj pozor pri týchto činnostiach :

 

  •    pri veľkom upratovaní použi gumené rukavice, pri intenzívnom tlaku na niektoré nechty pri umývaní okien - najmä rohy! a  okenné rámy ( bez rukavíc trpí nielen pokožka rúk, ale aj nechty ktoré pri dlhom máčaní sa vo vode zmäknú a pri  následnom silnom náraze hrozí zlomenie )
  •    pri razantnom žmýkaní bielizne, sťahovaní- presúvaní nábytku ,otváraní - zatváraní šuplíkov ,skríň,dverí 
  •    vyberaní predmetov z vreciek a zatváraní zipsu na úzkych nohaviciach či sukní  
  •    pri prezliekaní posteľnej bielizne-  na vybratie -nadvihnutie matraca z rámu postele použi napr. pravítko
  •    pri aute - otváranie dverí, zatváranie (zabudnutý nechtík a privretí do dverí) , tankovaní, upravovanie sedadiel, otváranie kapoty, údržba auta, odstraňovanie námrazy
  •    vyberanie  ťažko dostupných predmetov z nebezpečných medzierok, vyberanie bankomatovej karty , pomôž si napr. pinzetou
  •    na mráz v zimnom období - hmota sa stáva krehkou,treba nosiť rukavice a pred lyžovačkou dlhé nechty odporúčam upraviť skrátením.

 

  Modelované nechty si podľa potreby po čase môžeš upraviť aj sama doma, ak máš do ďalšieho doplnenia v štúdiu ešte ďaleko a cítiš že ti vadí dĺžka je potrebné si zakúpiť pilník na umelé nechty a pár mm skrátiť.

  Prosím, nezasahuj však pilníkom do bočných línií nechtu ani si neodstraňuj zospodu vyrastajúci prírodný necht - medzi modelovacou hmotou a prírodným nechtom môže vzniknúť medzierka do ktorej sa dostane voda- vlhkosť, nečistoty a hrozí vznik mykózy ( na prírodný nechtík zospodu sa dosť často zachytávajú nečistoty a necht môže nadobudnúť nepekné sfarbenie - doma stačí citrónová šťava -či sóda bikarbóna ,voda + malá kefka a nechty zospodu pekne vyčistiť. Pri návšteve štúdia na takéto začisťovanie nechtov zospodu používam elektrickú brúsku so špeciálnym nadstavcom)

  Ani domáce lakovanie nieje problém ,avšak na odlakovanie použi špeciálny odlakovač na umelé nechty. 

 

 

 

                                             Pýtaš sa ,ako často budeš chodiť na potrebné dorábanie odrastenej časti hmoty?

 

To je u každej klientky individuálne.Niekto príde po 20 dňoch,niekomu stačí po 35 dňoch. Frekvencia dopĺňania a úprava modelácie zavisí od toho, ako rýchlo tvoje nechtíky rastú, akú prácu s nimi vykonávaš ( teda ako sú opotrebované), od tipu tvojho prírodného nechtu ( na mäkkých nechtoch nemusí hmota držať tak dobre,preto je treba na úpravu chodiť častejšie) 

 

Nenechávaj si prosím objednanie termínu na poslednú chvíľu. Ak je odrastená hmota do takmer polovice nechtu je len otázkou času kedy príde k nepríjemnému zlomeniu, nalomeniu ,vytváraniu bublín pod materiálom..a následným zbytočným opravám v štúdiu ktoré navyšujú cenu služby.Odrastená hmota sa pri silnejšom tlaku, nárazoch môže postupne (niekedy si to ani nevšimneš) oddeľovať a oslabovať až následne úplne odpadne či zlomí sa.Tomu väčšinou klientky hovoria že im nechty ,,uleteli " Lenže nechty nie sú sťahovaví vtáci a tak by nás opúšťať nemali :)

 

.Pri tzv.dorábkach podľa potreby upravím dĺžku,tvar nechtu..opravím prípadné nedostatky.Zdobenie ,ak je permanentné (čiže zapracované do modeláže) sa môže ponechať.Občas ho odstránim len z časti a ponechám ako súčasť ďalšieho - nového nail artu.Fantázii sa medze nekladú,kopne ma múza, et voilá -  ďalšie zdobenie je na svete (teda na tvojich nechtíkoch) :)

A týmto som sa dostala s môjmu veľmi obľúbenému  - nail artu

 

 

 

                                                                                   Nail Art.

 

jednofarebné lakovanie, zdobenie lakmi, permanentné zdobenie, maľovanie akrylovými farbami, one stroke painting, akvarelová technika, zdobenie farebnými gélmi, akrylové zdobenie...Všetky druhy zdobenia sa dajú dotvoriť rôznymi ozdobami - trblietavý prášok ,kamienky, konfety, ozdobné fólie, flitre rôznych farieb, šupinky, perličky...alebo z nich vytvoriť samostatné zdobenie.Mám k dispozícii kopec vzorkovníkov, ukážok a fotiek, takže je z čoho vyberať .Kľudne si ale môžeš navrhnúť svoje vlastné zdobenie, alebo ako sú zvyknuté moje milé klientky- nail art necháš na mňa.Mám svoj štýl a ak si sa rozhodla mať nechtíky odomňa, vieš čo ťa ohľadom nail artu približne čaká  : )

 

 

 

                                                                           Odstránenie modeláže.

 

Neodstraňuj si prosím modelované nechtíky sama.Bolestivé strhanie, olupovanie a okusovanie hmoty by malo bolestivý vplyv na tvoje prírodné nechty. Objednaj si termínik u mňa v štúdiu, kde ti z nich modelovaciu hmotu šetrne odstránim jemným zpilovaním ,následne nechty ošetrím a doporučím domácu starostlivosť.

 

Ak by si prišla s už namodelovanými nechtíkmi od inej dizajnérky,najradšej dávam túto modeláž z nechtov dolu a spravím novú.Dôvodom je, že neviem aký materiál bol použitý, či boli splnené všetky hygienické podmienky a technologické postupy. Ak by som takéto nechty len upravila,opracovala a domodelovala, môže sa stať, že materiál si ,,nesadne" s tým ktorý už na nechtíku bol a modeláž nebude mať svoju pevnosť. 

 

Vždy novú klientku oboznámim s touto skutočnosťou, aby sama zvážila a nebála sa uprednostniť malé priplatenie za odstránenie starej modeláže.

 

 

 

                                                                                      Cena.

 

Pokiaľ je pre teba prvoradá cena a nie kvalita práce, vopred ďakujem za tvoj aj môj drahocenný čas a budem rada pokiaľ navštíviš iné štúdio, kde budeš spokojná aj po tejto stránke.Presná cena sa odvíja od zvolenej techniky a druhu materiálu vhodného na tvoje nechty,od dĺžky nechtov ,želaného nail artu a jeho náročnosti prevedenia.Pri dopĺňaní sa musí hlavne prihliadať na stav modeláže, ako sú nechty opotrebované či zlomené- opravy,výmeny. V cene sú nielen náklady prevádzkové, modelovací  a pracovný materiál,ale aj moje nadobudnuté skúsenosti a zručnosti v oblasti nechtovej techniky a dizajnu.

Nie sme taký bohatí ,aby sme si kupovali lacné veci.

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhaj kontaktovať.

 

Budem sem postupne pridávať ďalšie zaujímavé informácie,články, fotografie,novinky a zmeny :)

 

                                                                                    Želám pekný deň

 

                                                       STAROSTLIVOSŤ O NECHTY V ZIME.

Ak ste nositeľkou umelých nechtov, alebo sa staráte o svoje prírodné, v zime by ste nemali zabudnúť na špeciálnu starostlivosť o jedny i druhé, pretože chlad ,sneh a striedanie teplôt im neprospieva a rovnako ani pokožke rúk.

- Dbajte na pravidelné krémovanie pokožky rúk výživným krémom.Mnohé z vás určite poznajú alergiu pokožky rúk na  chlad, ktoá sa prejavuje dehydratáciou , začervenaním rúk a nepríjemným svrbením pokožky.Dosť často sa s takto  podráždenou pokožžkou rúk spája aj vznik záderov v okolí nechtov.Nechtové lôžko je obzvlášť citlivé na akékoľvek zmeny,  ktoré sa prejavia na jeho vzhľade a štruktúre.Tu nám pomôže manikúra - odstránenie vysušených a stvrdnutých záderov a následné pravidelné ošetrovane výživnými olejmi.

Výživné oleje sú k dispozícii u mňa v štúdiu.Sú medzi mojimi klientkami veľmi obľúbené aj pre ich praktické a šikovné balenie, vďaka ktorému majú konfortnú starostlivosť a ich liečivé účinky vždy po ruke - v kabelke,v aute,doma, v kancelárii...

Olejové perá prinášajú: výživu a regeneráciu nechtového lôžka, hydratáciu a zvýšenie elasticity, veľký obsah bio-aktívnych látok, redukujú prejavy starnutia viditeľné na rukách a nechtoch, nezanechávajú pocit mastnoty, znižujú lámavosť a štiepenie nechtov, obsahujú prirodzený UV faktor 3 - 4

- Takisto doporučujem v zimnom období aj pravidelný parafínový zábal a masáž rúk .

- Nezabúdajme ani na to, že umelé nechty sú vlastne druh umelej hmoty, ktorá sa vplyvom nízkych teplôt (pod nulou) stáva krehkou.Potom stačí slabý náraz či záťaž alebo rýchla zmena teplôt a môže dôjsť k poškodeniu nechtu. Najlepšou ochranou sú vždy nasadené rukavice.

- Než sa vyberiete na svoju milovanú lyžovačku, dajte si u mňa skrátiť umelé nechty o niečo viac a nezabúdajte ,že dlhým pobytom v mraze vám skrehnú prsty a pri manipulácici s klipsami na topánkach a pod. sa môže necht bolestvio zlomiť. Na škrabanie námrazy na skle auta používajte prosím škrabku a nie umelé nechty.

                                                             želám vám krásne prežitú zimu :)

 

.